служб каталогів. Введення в LDAP

Коли інформаційні системи стали широко поширені і ієрархічно складною, виникла необхідність створення спеціального інструменту, який допомагає легко переглядати і змінювати структурованих даних. Після більш ніж 70 років виробництва та управління телефонних довідників, телекомунікаційні компанії ввів поняття служб каталогів. Каталоги став оптимальним рішенням збережену інформацію пошуку і вилучення. Для управління каталогами програмного забезпечення служб каталогів використовується, що допомагає зберігати, організовувати і дати доступ до інформації, що зберігається.

Основні відмінності між каталогами та базами даних:

– Каталоги, як правило, мережа / баз даних, як правило, зберігаються на одній машині;
– Каталоги, як правило, широко поширена / класичні бази даних зазвичай гетерогенні;
– Директорія клієнт не використовує повноцінний мова як частина його зв’язок з сервером / для даних запитів і маніпулювання базами даних часто мають складні мови запитів;
– Каталоги побудовані з деревовидних інформаційних структур / баз даних зазвичай не ієрархічну структуру;
– Каталоги, як правило, широко читати, але не редагувати / баз даних часто доповнюються новою інформацією.

стандартизація:

При необхідності загальні і зазвичай використовуються сертифіковані стандартні створення виявилося, набір протоколів X.500 був створений. Його основна концепція, що існує ієрархічна організація записів, дерева каталогів, що інформація розподілена по одному або декількох серверів. Це свого роду набір загальних для всіх мережевих протоколів. Її кінцева концепція дуже важко і майже неможливо використовувати для користувацьких потреб, а тому виникла необхідність створення альтернативних легкий каталог протоколів. Найбільш поширеним з них є альтернативою DAP (протокол доступу до каталогів) – LDAP (полегшений протокол доступу до каталогів).

полегшений протокол доступу до каталогів:

Хоча LDAP заснована на стандарт X.500, вона спрощена і виконаний з можливістю користувальницьких потреб. Є багато переваг використання LDAP. Він пропонує системним адміністраторам можливість централізованого і зробити доступними всі види інформаційної інфраструктури. Він широко підтримується і може бути негайно доступні багатьом клієнтам, бібліотеки та веб-додатків. Багато поштові клієнти підтримують LDAP пошуку.

Кожен запис в LDAP каталог має набір атрибутів і відмітна ім’я (DN). Кожен атрибут має ім’я і одного або декількох значень. Взагалі LDAP підтримує наступні операції: пуск, пов’язують, шукати, порівнювати, додати / видалити / змінити запис, відмовитися, тривала робота, розв’язка. Серед великої різноманітності програмного забезпечення Softerra LDAP LDAP Administrator тримає своє лідерство вже багато років.

Тому використання Softerra адміністратора LDAP?

– Це провідника, як LDAP-клієнт, розроблений спеціально для ОС Windows;
– Він підтримує OpenLDAP, Netscape / IPlanet, Edirectory Novell, Oracle Internet Directory, Lotus Domino, Microsoft Active Directory, Fedora / Red Hat, ApacheDS, OpenDS.
– Це допомагає візуально змінити LDAP каталогу, не використовуючи утиліти командного рядка, але все ще використовують Windows GUI;
– Це дуже просто, для керування та навігації по всьому каталозі яким би великим чи ієрархічно складною вона є;
– Він пропонує LDIF імпорту та експорту даних в обслуговуванні з метою ліквідації всіх видів ризиків пошкодження даних.

Служба каталогів програмного забезпечення дозволяє зберігати, отримувати доступ і організувати інформацію, яка міститься в каталогах. Після створення мереж стандартів X.500 Люкс виявилося, що поступилися каталогів LDAP і Active Directory після створення. Для перегляду записів LDAP LDAP браузера. Softerra адміністратора LDAP є важливим інструментом для зміни записів у каталозі.