Oracle Real Application Clusters 10g

що Oracle Real Application Clusters 10g?

Oracle Real Application Clusters, є варіант бази даних Oracle, яка була вперше представлена ​​в Oracle 9i.Oracle реальних кластерів додаток тепер перевірена технологія використовується тисячами клієнтів в кожній галузі, в кожному типі програми. Oracle RAC забезпечує опцію масштабування додатків за межі можливостей одного сервера. Це дозволяє клієнтам скористатися перевагами більш низьких апаратних вартість товару, щоб зменшити їх загальну вартість володіння і забезпечити масштабовану обчислювальну середу, яка підтримує їх навантаження додатків. Oracle RAC надає можливість видалити сервер як єдину точку відмови у будь-якому середовищі бази даних програми.

Real Application Clusters архітектури

Бази даних RAC є кластерних баз даних. Кластер представляє собою групу незалежних серверів, співпрацювати в якості єдиної системи. Кластери забезпечують підвищення стійкості несправності і модульна система приріст по одній симетричних багатопроцесорних (SMP) систем. У разі збою системи, кластеризація забезпечує високу доступність для користувачів. Доступ до критично важливі дані не будуть втрачені.
Резервні компоненти системи, в додаткових вузлів, з’єднань і диски дозволяють кластер для забезпечення високої доступності. Такі надлишкові апаратні архітектури відсутності єдиної точки перед збоєм і забезпечують виняткову стійкість провини.

При Real Application Clusters, ми де-пару примірника Oracle (процеси і структури пам’яті працює на сервері для забезпечення доступу до даних) з бази даних Oracle (фізичних структур, що знаходяться на зберіганні, які фактично містять дані, широко відомий як дані файлів).
Кластерних баз даних являє собою єдину базу даних, які можуть надаватися кілька примірників. Кожен екземпляр працює на окремому сервері в кластері. Коли потрібні додаткові ресурси, додаткові вузли та екземпляри можуть бути легко додані в кластер без простоїв. Як тільки новий екземпляр запущений, додаток за допомогою послуги можна відразу скористатися перевагами його без змін у додаток або сервер додатків.

Oracle Clusterware

Oracle надає Oracle Clusterware, портативне рішення Clusterware, яка інтегрована і розроблений спеціально для Oracle Database. Вам більше не доведеться купувати третій Clusterware партії, щоб мати продуктивність бази даних. Oracle Clusterware моніторинг і управління реальних баз даних додатків кластеру. Коли вузол в кластері запускається, всі екземпляри, слухачів та послуги автоматичного запуску. Якщо екземпляр не вдається Clusterware автоматично перезапустити примірник таким чином, обслуговування часто відновлені до адміністрування повідомлення він знизився.

апаратна архітектура

Oracle Real Application Clusters, поділяють всі архітектури. Всі сервери в кластері повинні розділити всі зберігання, використовуваний для RAC базі даних. Тип дискового простору може бути використаний Network Attached Storage (NAS), мережі зберігання даних (SAN) або SCSI диск. Ваша зберігання вибір диктується вибір серверного обладнання і те, що ваше обладнання підтримується оператором. Вибір системи зберігання, яка забезпечить масштабовані введення / виведення для вашої програми системи введення / виводу, що буде масштабуватися оскільки додаткові сервери додаються в кластер.

Кластер вимагає додаткової мережі до локальної мережі (LAN), що сервер бази даних прикріплений до застосування сполук. Кластер вимагають другий сервер підключений до застосування сполук. Кластер вимагає другий приватної мережі зазвичай відомий як сполучні. Oracle рекомендує використовувати 2 мережевих інтерфейсу для цієї мережі Для забезпечення високого ступеня доступності. Зв’язки Мережевий інтерфейс зовнішніх стосовно Oracle повинні бути використані для забезпечення відмовостійкості і балансування навантаження. Сполучні використовується кластер для Межузловая повідомленнями. Сполучні також використовується RAC для реалізації технології Cache Fusion.

Протокол віртуального інтернет-адресу (VIP)

Oracle RAC 10g вимагає віртуальний IP-адреса для кожного сервера в кластері. Віртуальний адреса IP невикористану IP-адресу в тій же підмережі, що і LAN. Ця адреса використовується додаток для підключення до бази даних RAC. Якщо вузол не вдається, віртуальна IP не пройшов на інший вузол в кластері в цілях негайного запишіть відповідь на запити на підключення.

Переваги реальних кластерів додатків

масштабованість

Масштабованість є можливість додавання додаткових вузлів в кластери реальних додатків і досягнення помітно поліпшена продуктивність. Справжнє Application Clusters, можуть скористатися додатковим обладнанням і використовувати обчислювальні потужності декількох системах.
Всі сервери в кластері повинні виконати ту ж операційну систему і ту ж версію Oracle, але вони не повинні бути точно такої ж потужності.

висока доступність

Термін високої доступності відноситься до систем з надлишковими компонентами, які забезпечують послідовне, безперервне обслуговування, навіть у разі апаратних або програмних збоїв. У більшості конфігурацій з високою доступністю, вузли ізольовані один від одного, так збою одного з вузлів не впливає на всю систему. У такому випадку, що вижили вузлів компенсувати втрати відмовив вузла шляхом рекуперації та
Система продовжує надавати доступ до даних для користувачів. Це означає, що дані послідовно
доступні, більше, ніж це було б з одного вузла на відмову вузла. Висока доступність також тягне за собою збільшення доступності баз даних.

прозорість

Концепція транспарентності є функціональним еквівалентом одного примірника Oracle та загальних конфігураціях, що використовують реальних кластерів застосування. Додатки, які працюють на одному примірнику Oracle виконати з тими ж результатами з використанням реальних Application Clusters,. Бази даних Oracle може бути налаштований для виконання в трьох різних режимах:

• Один примірник ексклюзивного
• Загальні з одним примірником
• спільно з двома або більше примірників

Управління кеш

В одному екземплярі, Oracle магазинів ресурси, такі як інформаційний блок даних в буфері кешу, який знаходиться в пам’яті. Зберігання цієї інформації на місцях знижує вхідний диск / виводу (I / O), необхідних для операцій з базами даних. Так як кожен вузол в реальному Application Clusters, має свою власну пам’ять, яка не використовується спільно з іншими вузлами, Real Application Clusters, повинен координувати буфера кеш різних вузлів при мінімальних додаткових дискових операцій введення / виведення, що може призвести до зниження продуктивності. Кеш Oracle Global Service підтримує технологію високопродуктивних особливості Oracle, координуючи кілька кешей буфера.

здійснює швидкі, гурт здійснює, і відкладені пише

Швидкий здійснює, гурт здійснює, і відкладені пише працюють на кожному примірнику в Oracle і працюють так само, як в ексклюзивних або загальних режимі. Oracle тільки зчитує блоки даних з диска, якщо вони вже не в буферній кеш одного з примірників. Тому що блок даних пише рахунків, вони часто містять модифікації з декількох операцій. Оптимально, Oracle записує змінені блоки даних на диск тільки у разі необхідності:

• Якщо блоки не були використані останнім часом і нові дані вимагають простору буферному кеші (в загальній або монопольному режимі)
• Під час контрольно-пропускних пунктів (у загальний або виділений Режим підключення)
• При іншому випадку потрібні блоки (тільки в режимі колективного користування)
• Кеш копії брудних блоків (змінених блоків) через сполучні (запис / запису послідовності).

замок рядки і декількох узгодженість читання версії

Блокування рядків Oracle, функція дозволяє декільком транзакціях з окремих вузлів, щоб зафіксувати і оновлювати різні рядки того ж блоку даних. Це робиться без будь-яких угод чекаючи інших вчинити. Якщо в рядку були змінені, але ще не були зафіксовані, то вихідні значення рядка доступні для всіх примірників для читання. Це називається мульти версії узгодженість читання.

онлайнового резервного копіювання та архівування

Реальних кластерів Додаток підтримує всі резервні Oracle функції, які доступні в монопольному режимі, в тому числі і онлайн та офлайн резервні копії або всю базу даних або окремих табличних просторів. Якщо ви використовуєте Oracle в режимі ARCHIVELOG, то кожен файл журналу проводиться в архів (ARCH) файл, перш ніж він буде перезаписаний. In Real Application Clusters, кожен екземпляр може автоматично архівувати свої журнальні файли або один або кілька примірників можете вручну архів журнальних файлів для всіх екземплярів.